środa, 16 maja 2012

Legendy disko - Modern Talking

Jako osoba lubiąca muzykę disko z lat 80 i 90-tych, zainteresowałem się naśladowcami legendarnych wykonawców. Trudno powiedzieć jednoznacznie, czym kierują się artyści wybierając taki, a nie inny repertuar. Czy górę bierze marketing, czy może jest to rodzaj hołdu dla mistrzów gatunku? A może to po prostu zwykły żarty? W internecie tradycyjnie można znaleźć liczne teledyski, parodie i amatorskie przeróbki znanych i lubianych hitów. Myślę, że największą ilością coverów może pochwalić się zespół Modern Talking. W Polsce, najbardziej znanym naśladowcą ich niepowtarzalnego stylu (czy aby na pewno?) jest Paweł Kukiz z zespołem Piersi, który na płycie "Pieśni ojczyźniane", zaśpiewał piosenkę pt. Młode Tłoki. Ale to nie wszystko!

Moim zdaniem czołowym przedstawicielem krajowego naśladowniczego nurtu jest zespół sceny disko polo "New Collective". Śmiało można określić ich mianem polskiego Modern Talking. Ich pełne pasji teledyski połączone z dyskotekową wirtuozerią i aksamitnym głosem wokalisty przyprawiają o zawrót głowy. Oto mój ulubiony hit w ich wykonaniu:Równie radującym duszę jest wykonanie znanego hitu "Jo ma ha, jo ma so" przez mało znany, śpiewający po węgiersku duet. Godna uwagi jest znakomita choreografia!Na koniec zaś oryginalne wykonanie live tej samej piosenki, legend muzyki disko-Dietera Bohlena i Thomasa Andersa (od razu widać, że to Niemcy). Legend, których nie zapomina się nigdy! Czy ktokolwiek potrafi choć przybliżyć się do ideału?


2 komentarze:

  1. Myślę, że Modern Talking inspirowali się też panowie z najlepszej polskiej grupy disco-polowej Akcent. Pozdrowienia dla nieprzemijająco przystojnego Zenona z tejże grupy!

    OdpowiedzUsuń
  2. chwała Zenonowi ! on też jest nieśmiertelny !

    OdpowiedzUsuń